Jak urządzić mały pokój dla dziecka?

jak urządzić mały pokój

Podstawowe elementy wyposażenia

Podstawowym elementem wyposażenia pokoju małego domownika, który lada chwila uda się do szkoły, zmagając się z pierwszymi zadaniami i skomplikowanymi relacjami koleżeńskimi, jest kąt do nauki. Jako, że większość dzieci nie pała miłością do spędzania wielu godzin nad książkami, powinien być to kąt przede wszystkim komfortowy, w którym dziecko czuje się bezpiecznie i dobrze. Jeśli pokój nie jest duży, stoimy przed niemałym problemem. Urządzenie w jednym miejscu sypialni, pokoju do nauki i zabawy, musi zostać skrupulatnie przemyślane. Jeśli w pokoju dziecka chcemy umieścić sporą ilość szaf, a także łóżko, tak jak na zdjęciu – kącik do nauki z powodzeniem znajdzie swoje miejsce pomiędzy tymi elementami. Krzesło, niewielkie, ale wystarczające biurko, a nad nim półki, na których dziecko może trzymać najpotrzebniejsze mu przybory i książki.

Oświetlenie i kolory

Zdaje się, że to wystarczy? Tak, ale nie należy zapominać o tak istotnym dla oczu oświetleniu. Musi być mocne, ale nie za mocne, aby nie raziło oczu i nie męczyło ich, powodując duży dyskomfort. Mimo, że dzieci lubią to, co kolorowe, wystrzegaj się barw krzykliwych, które po dłuższym czasie mogą wywołać zmęczenie. Wbrew pozorom, nawet dla dzieci, najlepszymi kolorami są te stonowane – biel, szarość, beż są idealne. Nie rozpraszają uwagi, działają uspokajająco, stymulują mózg i ułatwiają skupienie.

pokój dziecka jak urządzić

Aby pokój nie był monotonny, warto jest wyposażyć go w kolorowe dodatki – zdobienia w kolorach żółtych bądź niebieskich będą idealne. Pokoje dzieci, po wstawieniu wszystkich mebli nie grzeszą wolną przestrzenią, dlatego każdy dodatek należy dokładnie przemyśleć.

Gdzie zaoszczędzimy miejsce?

Wybierając szafy i łóżko zadbaj więc o ich odpowiednie ustawienie i gabaryty. Szafa po sam sufit może być najlepszym rozwiązaniem, bowiem zmieści się w niej właściwie wszystko, tymczasem łóżko dla dzieci może znaleźć się na podwyższeniu lub nawet w powietrzu – do wykorzystania masz na przykład popularne antresole, dzięki którym dolna kondygnacja pokoju będzie wykorzystana typowo dla zabawy.

łóżko na natresoli SimpleFly
Antresola SimpleFly
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Shopping Cart
Scroll to Top
Ciasteczko znak

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.