Łóżko wiszące – wyższy poziom odpoczynku.

Łóżko wiszące od spodu

Być może sądzisz, że łóżko wiszące to urocza wnętrzarska sztuczka zarezerwowana dla pokoi wieloosobowych i maleńkich domów. Jednak w rzeczywistości jest mnóstwo stylowych pomysłów na to, by takie łóżko wiszące znalazło się i w Twoim małym mieszkaniu!

Łóżko wiszące jako antresola – dla kogo i dlaczego?

Jest coś niesamowitego, co tak uwielbiamy w łóżkach na antresoli – to elementy które pozwolą Ci oderwać się od całego pokoju równocześnie w nim pozostając. Nieważne, czy mieszkasz we wnętrzach typu studio czy też potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Im więcej miejsca ogólnie, czy też chcesz, aby ten mały pokój miał miejsce do spania dla dwóch osób – mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zebraliśmy tutaj inspirujące pomysły na łóżko piętrowe na antresoli. Łóżka które pomogą Ci w pełni wykorzystać przestrzeń i dodać nowe miejsca do wykorzystania na różny sposób. Wykorzystaj te wysokie sufity , które masz w swoim domu. Stwórz przytulny kącik do spania, który nie wchodzi innym paradę, ale za to jest na wyższym poziomie – dosłownie – komfortu!

Jak przemycić ideę łóżka wiszącego na antresoli do swojego domu?

Najprostsza konwersja antresoli polega na prostym odtworzeniu idei łóżka piętrowego, poprzez:

  • podniesienie łóżka bliżej sufitu
  • zapewnienie ogromnej przestrzeni poniżej

Miejmy nadzieję, że stworzona dzięki takiemu rozwiązaniu przestrzeń znajdująca się poniżej będzie wystarczająco duża, aby można było w niej stanąć. Jeśli tak nie jest, nadal może być przydatna np. jako miejsce do przechowywania. Doświadczony majsterkowicz powinien być w stanie sprostać temu zadaniu. Pamiętaj jednak, że każda taka antresola będzie musiała wytrzymać ciężar łóżka i każdego, kto się w nim znajdzie. Zawsze skorzystaj z pomocy specjalisty, jeśli nie jesteś w pełni pewny co do swoich umiejętności w tej kwestii.

Pomysł na pełnowymiarową antresolę

Wersja antresoli pełnowymiarowej będzie wymagała znacznie więcej pracy, w tym schodów i bezpiecznych zabiegów konstrukcyjnych. Ale inwestycja może być tego warta, szczególnie, gdy masz do dyspozycji całą przestrzeń, która tylko błaga, aby ją wykorzystać. Podstawowa struktura zaczyna się od tej w której znajduje się jedynie miejsce na łóżka wiszące, ale możesz łatwo dostać ją tak, aby przyjęła formę dużej antresoli ze schodami i wszystkim innym, co może się na niej znaleźć.

Pomocne może się okazać skorzystanie z usług specjalisty w przypadku tego rodzaju antresoli. Należy wziąć pod uwagę takie kwestie, jak:

  • dostępność pożarowa
  • przepisy budowlane

W większości przypadków nie będziesz potrzebować pozwolenia na budowę. Twój wykonawca będzie mógł doradzić Ci w tym zakresie i skontaktować się z odpowiednią instytucją, gdyby się pojawiły jakiekolwiek wątpliwości.

Będziesz także musiał pomyśleć o kwestiach bezpieczeństwa. Ale jeśli już teraz wiesz że łóżka na antresoli to jest to, czego szukałeś do swojego mieszkania choć o tym nie wiedziałeś – na pewno się uda. Polecamy spojrzeć na łóżko SimpleFly jako gotową inspirację do stworzenia w swojej przestrzeni życiowej tak wyjątkowe miejsca do wypoczynku.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Shopping Cart
Scroll to Top
Ciasteczko znak

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.