BLOG

Meble dla zwierząt seria simplecat

Drzewko dla kota wieża

JAKI RODZAJ MEBLI POLUBI MÓJ KOT?

Kot zawsze poszukuje określonego miejsca na swoje lokum nie tylko w przestrzeni poziomej, ale również pionowej. Każdy kot ma swój ulubiony punkt obserwacyjny, a odkrycie go pomoże ustalić, jaki rodzaj mebli sprawi mu największą przyjemności. Patrząc tymi kategoriami możemy wyróżnić trzy grupy pożądanych mebli dla kota:

Meble naziemne zamknięte

Meble przeznaczone dla kotów, które zazwyczaj czają się na ofiarę bądź szykują do wyjścia oglądając świat spod łóżka, ławy czy zza fotela. To koty, które wszystkimi czterema łapami lubią stać na ziemi i dość często chować się w zakrytych przestrzeniach. W tej kategorii proponowane są meble takie jak (dostępne niedługo w zakładce meble dla zwierząt)

Meble naziemne otwarte

Meble dla kotów lubiących naziemny tryb życia, jednak w przeciwieństwie do opisanych powyżej, to koty, które nieustannie przebywają na otwartej przestrzeni, nie chowają się w kryjówkach i stale plączą się między nogami. Idealnym meblem dla takiego lokatora będą np(dostępne niedługo w zakładce meble dla zwierząt)

DLACZEGO MEBLE MONTOWANE POWYŻEJ POZIOMU PODŁOGI SĄ TAK POŻĄDANE PRZEZ WIĘKSZOŚĆ KOTÓW?

Dla większości kotów najgorszy jest strach. Pamiętajmy, że przez wszystkie lata swojej ewolucji koty były nie tylko myśliwymi, lecz także ofiarami. A co za tym idzie często były nadwrażliwe i skłonne do przesadnych reakcji lękowych. Zarówno hałasy jak i widok innych kotów budzi duży niepokój. Zaś małe dzieci biegnące wprost na kota potrafią go przerazić do tego stopnia, że w samoobronie może zrobić im krzywdę. W związku z tym montaż PÓŁEK I DRZEWEK na wysokości wykonuje się nie tylko po to, by ładnie wyglądały w pomieszczeniu i kot spoglądał z nich jak lord. Te działania podejmowane są w celu zapewnienia poczucia bezpieczeństwa kota, które jest częścią jego biologicznego dziedzictwa.

DLACZEGO KOTY OBSIKUJĄ NASZE MEBLE?

Pamiętajmy, że koty obsikują meble ze względu na brak terytorialnej pewności siebie. Zapach kota, który zostawia poprzez ocieranie i drapanie, to trwałe elementy oznaczające jego terytorium, krzyczące wręcz „To moje miejsce!”. Są one symbolem terytorialnego bezpieczeństwa. Zaś prawo własności terytorium ma dla kota znaczenie nadrzędne. Jeśli nie wyczuwają w domu swojego zapachu, postarają się o to, żeby go czuć. A to tylko zachęca je do drapania mebli czy oddawania moczu w różnych miejscach. Dlatego tak ważne jest stworzenie kotu przestrzeni za pomocą mebli SimpleCat, które idealnie wkomponują się w całą aranżację pomieszczenia poprzez możliwość wyboru kolorystyki i jednej serii tworzącej ostatecznie całość. Dzięki kilku elementom tj. półki, drzewka czy leżanki można mówić o wertykalnym luzie w przestrzeni dzielonej z kotem. Zorganizowanie na podłodze odpowiednio dostosowanego drapaka, zabawek, stojących drzewek czy wiszących półek zapewni idealny przepływ ruchu kota w przestrzeni poziomej i pionowej.

MEBLE SimpleCat TO SPOSÓB NA ZABAWĘ I KOCIĄ ZWINNOŚĆ

Zabawa z kotem nie powinna być dla niego luksusem ani chwilową naszą rozrywką, na którą pozwalamy sobie od czasu do czasu. Mając psa chodzimy z nim na spacery, zatem analogicznie kot też potrzebuje aktywności i zainteresowania. Dla obu gatunków jest to konieczność fizyczna i behawioralna. Zabawa to aktywność zorganizowana i wymagająca zaangażowania. A przy wyposażeniu przestrzeni w meble SimpleCat można w idealny sposób zapewnić mu namiastkę tego, co miałby na zewnątrz w postaci płotów, drzew, słupów itp. Możliwość skakania pomiędzy PÓŁKAMI I DRZEWKAMI jest dla kota ujściem energii, jaką koty wykazują w naturalnym środowisku. A uprawianie zabawy zręcznościowej z kotem nie ma na celu sprawdzania czy jest on posłuszny i czy dobrze rozumie polecenia. Nie chodzi też o to, jak szybko kot pokona tor złożony z mebli SimpleCat. Ma to być dla niego okazja do wysiłku fizycznego z wykorzystaniem zachowań, które są przydatne przy tropieniu zwierzyny, jak np., przeskakiwanie. Aranżacja przestrzeni za pomocą mebli dla kotów to sztuka tworzenia wzbogaconego środowiska, które jest akceptowalne dla właścicieli i ich kotów.

ISTOTA ROZWIJANIA KOORDYNACJI RUCHOWEJ KOTA

Zanim zaczniemy zachęcać kota do zabawy pomiędzy meblami SimpleCat należy dać mu czas na zapoznanie się ze wszystkimi nowymi obiektami. Kiedy poczuje się już swobodnie w otoczeniu półek i legowisk na różnych wysokościach, czas zastanowić się nad wyborem przynęty. Przy skokach pomiędzy wszelkimi półkami najlepiej sprawdzi się zabawka na różdżce. Zaś w PÓŁKACH HEXAGON ułożonych w plastry miodu można rozłożyć smakołyki, by kot podążał ich śladem. Kiedy oswoi się z meblami i zacznie kojarzyć je z nagrodami, zauważymy rosnącą szybkość i sprawność, z jaką pokonuje przeszkody. Takie zabawy są szczególnie korzystne dla kotów spędzających całe życie w domu, gdyż zmuszają do wysiłku i podejmowania działań. Kot jest zwierzęciem stworzonym do skakania i wspinaczki. Kiedy da mu się wolną rękę będzie eksplorował zarówno w pionie jak i w poziomie. Zachęcając kota do wspinaczki, skoków i przebywania powyżej poziomu podłogi, nie tylko zapewniamy mu bezpieczne punkty obserwacyjne. Pomagamy też w rozwijaniu poczucia równowagi i koordynacji ruchowej. Takie treningi z kotem stwarzają mu doskonałą sposobność do intensywnego ruchu w absorbującym otoczeniu.

PÓŁKI NA ŚCIANĘ

STANOWIĄ ODPOWIEDNIE WYKORZYSTANIE KOCIEGO ŚWIATA W PRZESTRZENI PIONOWEJ

WYSOKA JAKOŚĆ I ESTETYCZNOŚĆ PÓŁEK POZWALA ZOPTYMALIZOWAĆ WYPOSAŻENIE KAŻDEGO POMIESZCZENIA MAJĄC NA UWADZE SŁABOŚĆ KOTÓW DO ŚWIATA PIONOWEGO Z JEDNOCZESNYM POCZUCIEM ESTETYKI ZWIĄZANYM Z WESTROJEM WNĘTRZ.

PIONOWE POSTRZEGANIE PRZESTRZENI PRZEZ KOTA

Koty postrzegają terytorium inaczej niż ludzie. Widzą je w sposób trójwymiarowy. Co to oznacza? Człowiek wchodzący do pokoju dokonuje jego analizy głównie w oparciu o to, co znajduje się na podłodze, np. wyszukuje wzrokiem wygodne krzesło, sofę itp. Jest po prostu bardzo „przyziemny”. Z kolei kot lustruje każdy centymetr kwadratowy zwracając uwagę na przestrzeń od podłogi, aż po sufit. Identyfikuje w ten sposób potencjalne miejsce na odpoczynek dogodne do obserwacji pomieszczenia. Poszukiwanie określonego miejsca w osi pionowej wiąże się z poczuciem pewności i bezpieczeństwa. Jest to wyjątkowo ważne przy więcej niż jednym kocie w domu lub w przypadku małych dzieci czy psów. Nasze koty potrzebują bezpiecznych miejsc, w których mogę bezstresowo spędzać czas. Zapewnione przez nas półki w przestrzeni pionowej umożliwiają kotu nie tylko schronienie, ale też pozwolą na wysoki poziom zaufania i komfortu. Dobrze dobrane półki pozwolą Twojemu kotu czuć się bezpiecznie bez konieczności ukrywania się na szafach, lodówce czy gdzieś pod łóżkiem.

DRAPAKI

DRAPANIE DLA TWOJEGO KOTA TO CZYSTA PRZYJEMNOŚĆ

Obecny drapak Twojego kota jest dla Ciebie nie do przyjęcia pod względem estetycznym? Kłóci się z wystrojem Twojego mieszkania? Zatem znajdź taki, który przemawia do Twojego poczucia estetyki i potrzeb kota.

Drapanie sprzętów uchodzi powszechnie za poważny kłopot związany z posiadaniem kota. Niekiedy koty mając do dyspozycji nowy drapak wolą wyżyć się na dywanie, kanapie czy drewnianej poręczy schodów. Jednak drapanie to czynność instynktowna, której nie da się kota oduczyć. Kot może być sfrustrowany, jeśli mu się tego zabrania. W wielu przypadkach drapanie mebli, sof itp. odbieramy jako zachowanie uciążliwe. Tymczasem dla kotów jest to po prostu konieczność, dzięki której:

Rozciągają mięśnie grzbietu
Oznaczają terytorium
Rozładowują stres
Pozwalają utrzymać pazury w należytym stanie

CZYM NALEŻY SIĘ SUGEROWAĆ W WYBORZE DRAPAKA DLA KOTA?

Istnieją 4 preferencje kotów odnośnie drapaków:

Lokalizacja

Drapanie dla kota to nic innego jak tworzenie prawa do własności. Koty będą znaczyć w ten sposób przedmioty, które są dla nich ważne w sensie społecznym, jak np. sofa, dywan itp. W tej sytuacji należy pójść z kotem na kompromis, ponieważ drapiąc te przedmioty żądają prawa do własności. Uwielbiają drapać użytkowane przez nas fotele, łóżka itp., gdyż w ten sposób próbują zmieszać swój zapach z naszym. Robią to w celu demonstracji współwłasności danego terytorium.

Faktura

Każdy drapak powinien być pokryty materiałem umożliwiającym wbicie pazurków. Może to być sznur, wykładzina dywanowa a nawet miękkie drewno.

Pozycja

To jeden z najważniejszych parametrów. Należy ustalić czy kot preferuje drapanie powierzchni poziomych czy być może woli drapać bok sofy w pozycji pionowej. A może drapią stopnie na schodach pod pewnym kątem? Istnieją koty, które drapią we wszystkich pozycjach, a inne tylko w jednej. Odpowiedzią na te problemy są drapaki w różnych konfiguracjach przedstawione tutaj(dostępne niedługo w zakładce meble dla zwierząt)

Rozmiar

Rozmiar drapaków stanowi często podstawowy błąd, jaki pojawia się przy tego typu meblach w standardowych sieciówkach. Przede wszystkich drapak musi być ciężki i stabilny, aby nie przesuwał się w czasie pracy kota. Powinien też być na tyle duży, by umożliwić kotu maksymalne rozciągnięcie się. A drapaki wolnostojące w celu utrzymania stabilności powinny mieć szeroką podstawę.

DLACZEGO KOT DRAPIE WSZYSTKO OPRÓCZ DRAPAKA?
STABILNOŚĆ DRAPAKA I JEGO FAKTURA

Jednym z najistotniejszych elementów jest upewnienie się, że drapak jest odpowiedni dla sposobu, w jaki kot drapie. Preferencje dotyczące powierzchni to często przynajmniej jeden z powodów, dla których zwierzę zamiast drapaka wybiera np. fotel. W tej sytuacji należy przejrzeć się jego konstrukcji. Kiedy kot wyciąga się do góry, a potem schyla, rozciągając mięśnie piersiowe i wysuwając pazurki fotel nie przesuwa się. Jego solidność i stabilność to zapewne jeden z głównych powodów, dla których kot woli fotel od drapaka. Ważna jest także faktura obicia i to czy znacząco różni się ona od obicia drapaka. Nowy drapak powinien być pokryty możliwie zbliżonym materiałem.

NIEWŁAŚCIWA LOKALIZACJA DRAPAKA

Drapak powinien znajdować się w miejscu jak najbardziej kuszącym dla kota. Najprawdopodobniej będzie to blisko miejsca, gdzie spędzamy dużo czasu. Z tego powodu sofa, fotele itp. są ulubionymi celami drapaczy – oba silnie pachną człowiekiem. A drapanie to podstawowy sposób na uzupełnienie naszego zapachu kocim. To sposób oznaczenia w sensie zapachowym i wizualnym mebla, który współdzielimy. Jeśli zauważymy, że kot ostrzy pazury o powierzchnie do tego nieprzeznaczone, dobrym pomysłem będzie zlokalizowanie właśnie w takich miejscach dodatkowych drapaków. Warto umieścić je w pobliżu drzwi wyjściowych, które kot może postrzegać jako granicę swojego terytorium. Dobrym rozwiązaniem jest też postawienie drapaka na trasie typowych wędrówek kota po domu.

NIEODPOWIEDNI KSZTAŁT

Nie wszystkie koty ostrzą pazury o powierzchnię pionową. Niektóre lubią także pozycję horyzontalną, więc świeżo położony dywan może stać się szczególnie kuszący. Zatem kształt drapaka zależy od tego gdzie i w jaki sposób kot drapie. Zazwyczaj kot preferuje drapak, który jest na tyle duży i ma na tyle solidną podstawę, że nie przesuwa się w żadną stronę podczas drapania. Poważnym zastrzeżeniem wobec wielu dostępnych na rynku wolno stojących drapaków jest to, że są chwiejne i w rozmiarze dla malutki kociaków. Poza tym bardzo często są zbyt krótkie, a jeśli już znajdzie się wystarczająco długi, to ma on zwykle podstawę utrudniająca dostęp. Przy drapaniu kot musi móc się wyciągnąć najwyżej i najdłużej jak potrafi. Jeżeli zamontujemy nieodpowiedni drapak, bardzo szybko zorientuje się, że nie może się porządnie wyciągnąć, będzie to niewygodne w związku, z czym poszuka innego obiektu do drapania.

BRAK ZACHĘTY DO UŻYWANIA DRAPAKA

Wielu kotom wystarczy to, że drapaki są umieszczone w odpowiednich miejscach i wtedy korzystają z nich spontanicznie znakując terytorium bez szkody dla mebli. Inne jednak potrzebują pewnego treningu, zanim nauczą się gdzie wolno im drapać. Jeśli kot należy do tych drugich to pamiętajmy, że podstawową zasada jest brak przymusu. Dobrą radą jest poruszanie zabawką na różdżce wokół drapaka. Poruszaj nią szybko, po czym odsuń poza zasięg kota. Skacząc na zabawkę z entuzjazmem, wejdzie w kontakt z powierzchnią przeznaczoną do drapania. Podniecony zabawą, czując pod łapkami odpowiedni materiał najpewniej zabierze się do ostrzenia pazurów. Jeśli kot nie zainteresuje się jednak drapakiem to najczęściej sprawdza się pocieranie go kocimiętką lub czymś o „zapachu opiekuna”, np. używaną koszulka lub ręcznikiem. Pozwala to osiągnąć kotu pożądany cel, jakim jest wymieszanie zapachów i prawo do współwłasności terytorium. Inną metodą jest nagradzanie go za to, gdy znajduje się w pobliżu drapaka. Im lepiej zapamięta, że przebywanie w pobliżu tego mebla wiąże się z nagrodą, tym chętniej będzie się do niego zbliżał. Wtedy rośnie szansa, że w końcu zacznie go używać. Koniecznie zawsze należy chwalić kota i nagradzać przysmakami jak używa drapaka. Ważne jest, aby przysmaki serwować tylko na początku nauki, by zwierzak mógł poczynić właściwe skojarzenie.

CZY ZAMIAST DRAPAKA NIE LEPIEJ USUNĄĆ KOTU POZURY?

A może rozwiązaniem na to całe drapanie mogłoby być usunięcie kotu pazurów? Absolutnie NIE! Usuwanie pazurów jest równoznaczne z amputacją końcówek kocich palców, aż do pierwszego stawu! Koty, u których usunięto pazury doświadczają ogromnego bólu. Bez pazurów są pozbawione możliwości przejawiania naturalnych zachowań. Wówczas nie mogą w odpowiedni sposób oznaczać swojego terytorium, nie mogą rozciągać mięśni grzbietu czy wspinać się na drzewa bądź inne kocie meble. Ponadto ból łapek nie czyni już ugniatania przyjemną czynnością. Prawda jest taka, że usuwanie pazurów służy wyłącznie wygodzie opiekunów. To nic innego jak okaleczenie żywej istoty w celu ochrony sofy bądź innych mebli. Pazury są kotu niezbędne do drapania, zabawy, ochrony i polowania. Do tego wszystkiego, co wpływa na jego pewność, poczucie bezpieczeństwa i zadowolenie.

DRZEWKO DLA KOTA

KOCIA TELEWIZJA I DOSKONAŁY PUNKT OBSERWACYJNY W PRZESTRZENI PIONOWEJ

Pomieszczenie stanie się maksymalnie przyjemne dla Ciebie i Twojego kota. Wprowadź go do świata pionowego z pomocą DRZEWKA oferując idealny punkt obserwacyjny i fascynującą rozrywkę.

KOTY INSTYNKTOWNIE CZUJĄ POTRZEBĘ PATROLOWANIA TERENU

Koty domowe wciąż czują potrzebę, aby mieć na oku wszystko, co dzieje się wokół nich, mimo, że nie jest to już istotne dla ich przeżycia. Niewiele pokoleń minęło od czasów, gdy wszystkie koty musiały polować, aby zdobyć pożywienie i zbyt mało, by ewolucja wyeliminowała podstawową strategię przeżycia, czyli skuteczne łowy związane z obserwacją. Chociaż kot nie rozumie, dlaczego czuje popęd do patrolowania terenu, to wciąż będzie to robił, jeśli da mu się taką możliwość. Dlatego DRZEWKO pozwala w pełni zaspokoić tego typu potrzeby naszego kota. Wysoka i stabilna konstrukcja idealnie wpasuje się w każde wnętrze i będzie stanowiła wyjątkowe i oryginalne wyposażenie każdego mieszkania.

CZYM JEST KOCIA TELEWIZJA?

Tak jak my lubimy oglądać telewizję, tak samo nasze koty czerpią w podobny sposób niesamowitą przyjemność z kociej telewizji. W naszych domach telewizor jest centralnym punktem rekreacyjnym i oglądanie wielu programów zapewnia nam wysoki poziom odprężenia przy jednoczesnym zaangażowaniu. Owo zaangażowanie polega na używaniu wyobraźni, przewidywaniu fabuły i zainteresowaniu życiem innych. Towarzyszy temu pewien poziom odcięcia od otoczenia. W związku z tym przyjemność przeważa nad stresem. Koty natomiast mają niewielki pożytek z naszego telewizora, ale dzięki wykorzystaniu MEBLA CAT TREE mogą czerpać korzyści w analogiczny sposób jak robią to ludzie. Wystarczy ustawić DRZEWKO w okolicy okna i już kocia telewizja emituje najważniejszą historię z życia naszych pupili – obserwacja, przewidywanie skoku, polowanie itp. Takie zaangażowanie pasywne kota pozwala mu doświadczyć tego samego uczucia odprężenia, które towarzyszy nam podczas oglądania telewizji. A dzięki DRZEWKU kot nie musi już zajmować miejsca na parapetach pomiędzy kwiatami i innymi ozdobnikami, ma swój mebel, silne poczucie swojego terytorium i wyjątkową rozrywkę. Ten sposób jest najpopularniejszą formą oglądania kociej telewizji. Kluczem do strategii polowania jest przede wszystkim obserwacja i ocena. Zaś przyglądanie się ofierze i planowanie potencjalnego ataku to aktywność, która może zająć kota na większą część dnia. Jednocześnie DRZEWKO będzie prezentowało się wyjątkowo i estetycznie w pomieszczeniu, a kot uzyska dodatkowo legowiska w przestrzeni poziomej, gwarantujące komfort i bezpieczeństwo.

KOCIA TELEWIZJA I ZEGAR SŁONECZNY W TWOIM DOMU

Wybierając miejsce w domu na DRZEWKO warto ocenić, które okna najlepiej nadają się na stworzenie kociej telewizji i przy nich umieścić mebel. Jeżeli nie posiadamy widoku na podwórko, na którym non stop coś się dzieje, warto umieścić za oknem coś, co przyciągnie potencjalną ofiarę w postaci ptaków czy owadów (np. karmnik). Dzięki DRZEWKU stworzysz miejsce, które zachęci kota do siedzenia i śledzenia losów bohaterów kociej telewizji. Zapobiega to nudzie, lękom i stresom u kotów, które zostają same na cały dzień. Równie ważne jest to, że kocia telewizja stanowi uzupełnienie codziennych rytuałów związanych z zabawą. Oczywiście nadal najlepszym sposobem na spożycie kociej energii i zabawa aktywna a nie pasywna. Jednak kocia telewizja sprawdza się idealnie w sytuacji, kiedy koty często zostają same w domu.

Podczas wyboru miejsca na DRZEWKO warto mieć także na względzie koci zegar słoneczny. Tym sposobem zmaksymalizujemy szansę skorzystanie przez naszego kota z mebla dla niego przeznaczonego. Koci zegar słoneczny to zazwyczaj podążania za plamami słońca w całym domu. Warto ustalić, przez które okna wpada najwięcej słońca i w tym miejscu umieścić DRZEWKO.

LEGOWISKA DLA KOTA

BEZPIECZNE SCHRONIENIE I MIEJSCE RELAKSU DLA TWOJEGO KOTA

ZAKRYTE CZĘŚCIOWO LUB CAŁOŚCIOWO LEGOWISKO ZNACZĄCO OBNIŻA STRES U KOTA I JEDNOCZEŚNIE STANOWI ESTETYCZNY WYSTRÓJ TWOJEGO MIESZKANIA

DLACZEGO KOTY WYLEGUJĄ SIĘ W PUSTYCH KARTONACH JAK W NAJLEPSZEJ LEŻANCE?

Mało który kot potrafi przejść obojętnie obok kartonowego pustego pudła. Kiedy tylko opróżnimy je z zawartości i odstawimy na bok, nagle jak spod ziemi zjawia się w nim kot. Dlaczego dla tak wielu kotów kartonowe pudło ma nieodparty urok? W tym celu przeprowadzono liczne badania i okazało się, że koty najchętniej wypoczywają w częściowo zamkniętej przestrzeni, pod warunkiem, że widzą dużą część otoczenia. To odkrycie pociągnęło za sobą wiele dalszych badań, które wykazały, że tego rodzaju pudła znacząco obniżają stres u kotów. I wszystko mogłoby pozostać niezmienne, gdyby nie fakt, że takie pudło na środku salonu jest najzwyczajniej brzydkie i niestosowne.

DLACZEGO OSŁONIĘTE LEGOWISKA TAK POCIĄGAJĄ KOTY?

Pierwszym punktem wyjaśniającym to stwierdzenie są niewielkie rozmiary kota i jego ostre pazury. Zanim koty zostały udomowione miały wielu wrogów w postaci wilków, niedźwiedzi itp. Co prawda udomowienie zniwelowało te zagrożenia. Jednak w ich miejsce pojawiły się nowe ze strony innych kotów, psów, ludzi, fajerwerków czy krzyków. Zatem zanim kot spokojnie zaśnie musi mieć zapewnione poczucie bezpieczeństwa i każdy element zapewniający ten komfort jest przez niego pożądany. W związku z tym legowisko osłonięte częściowo lub w całości zapewnia kotu jego podstawowe potrzeby życia związane z odpoczynkiem i snem.

Drugim ważnym czynnikiem jest brak umiejętności kopania. Należy zauważyć, że odmiennie do wielu mięsożerców, koty nie próbują wykopać sobie schronienia. Borsuki, wilki, lisy, psy mają szerokie, tępe pazury. Zwiększają one przyczepność przy bieganiu i przy okazji umożliwiają kopanie nor. Koty natomiast posiadają ostre pazury, które stanowią ich główna broń podczas polowania. Zaś gdy nie są potrzebne są chowane, by zapobiec ich stępieniu. Tak wyspecjalizowane narzędzie nie pozwala kotom kopać w ziemi. Gdy są poza domem muszą szukać naturalnych dziur lub nor. Zatem w naturze gotowe kryjówki odpowiedniego kształtu i rozmiaru są zajmowane przez koty. W domu większość kotów również poszukuje takich miejsc, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja. Nawet współcześnie, kiedy bezpieczeństwo kotów jest większe niż kiedykolwiek w historii ten instynkt pozostaje wciąż silny.

Meble SimpleCat oferują wiele legowisk osłoniętych częściowo lub całościowo, zarówno stojących nisko na ziemi bądź na różnej wysokości w postaci stojaków, półek czy drzewek.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Shopping Cart