OBRAZY SIMPLELINE

OBRAZY, KTÓRE TYLKO Z POZORU SĄ OBRAZAMI. W RZECZYWISTOŚCI JEST TO MISTERNA PŁASKORZEŹBA, KTÓREJ NIE WYKONA KLASYCZNY RZEŹBIARZ.

Obrazy SimpleLine powstają dzięki połączeniu pracy zaawansowanych aplikacji graficznych i maszyn sterowanych komputerowo. Tylko maszyna, której dokładność pracy możemy liczyć w setnych częściach milimetra jest w stanie uzyskać taki efekt. Obraz składa się z różnej grubości linii, które maszyna frezuje na białej płycie Mdf. Gdy widz patrzy z odległości, widzi monochromatyczny obraz zbudowany z linii. Kiedy podejdzie bliżej ujawnia się cała prawda. Linie okazują się wyrytymi w płycie wgłębieniami o różnej głębokości a obraz staje się płaskorzeźbą.

OBRAZ SIMPLELINE Z KAŻDEGO ZDJĘCIA LUB GRAFIKI

Obrazy wykonuję na zamówienie z przesłanego zdjęcia. Fotografie z wyjazdów to bardzo częsty motyw zamawiany przez klientów. Obraz wykonany ze zdjęcia to także doskonały prezent ślubny, podziękowanie dla rodziców bądź prezent z okazji wszelkich rocznic. Zdjęcia widoków lub plakaty ulubionych filmów czy bajek również wyglądają doskonale jako minimalistyczny, nowoczesny obraz SimpleLine.

A JEŚLI MAM ZNISZCZONE ZDJĘCIE?

Zniszczone fotografie to nie problem. Przykład zeskanowanego starego zdjęcia legitymacyjnego pokazuje jaki efekt można uzyskać. Prawie każda fotografia w podobnym stanie możliwa jest do cyfrowej naprawy i stworzenia nowej odsłony zdjęcia w formie nowoczesnego obrazu. Stare zdjęcia, w kolorze sepii bądź czarno – białe doskonale sprawdzają się przy tworzeniu tego typu obrazów.

DOSTĘPNE TRZY KOLORY WYPEŁNIENIA

CZARNY

Wydobywa największy kontrast obrazu i jest najbardziej uniwersalny. Obraz z czarnym wypełnieniem będzie najbardziej “widoczny”. Jeśli zależy Ci na na tym żeby obraz miał widoczne szczegóły to wybierz ten kolor. Przy wypełnieniu czarnym obraz jest kontrastowy i szczegółowy.

BRĄZOWY

Najjaśniejsze wypełnienie, idealny do widoków i mniej “oczywistych” obrazów gdzie szczegóły nie są aż tak istotne. Przy wypełnieniu brązowym najlepiej widoczne są wgłębienia w obrazie czyli dokładnie widać że obraz jest frezowany.

CZERWONY

Daje dobry kontrast choć nie tak duży jak czarny. Obraz w kolorze czerwonym jest kontrastowy i szczegółowy.

DARMOWY PROJEKT OBRAZU DO 24 GODZIN

PO OTRZYMANIU ZDJĘCIA, ZOSTANIE STWORZONA WIZUALIZACJA OBRAZU 3D W KILKU WERSJACH DO WYBORU.

JAKIE ZDJĘCIE?

Dowiedz się jakie zdjęcia najlepiej wyglądają jako nowoczesny obraz SimpleLine.

WYŚLIJ ZDJĘCIE?

Przejdź do formularza kontaktowego, napisz wiadomość i wyslij zdjęcie.

ZNISZCZONE ZDJĘCIE

Wyślij zeskanowane zdjęcie a gotowy projekt dostaniesz w ciągu 48 godzin.

SIMPLELINE TO NOWOCZESNA RZEŹBA, KTÓRA WYGLĄDA JAK MONOCHROMATYCZNY OBRAZ

Potocznie uznaje się rzeźbę jako matkę sztuk plastycznych od zarania dziejów. Już w czasach starożytnych tzw. reliefy, czyli formy płaskorzeźby, wykonywane były na płytach kamiennych, metalowych bądź drewnianych. Podstawowym celem ich tworzenia od zawsze była funkcja dekoracyjna, przy czym niejednokrotnie stanowiły też odrębne i pełnowartościowe dzieła. A czymże byłaby rzeźba dawniej lub dziś bez zdobień płaskorzeźbniczych?
Nowoczesne i przede wszystkim unikatowe płaskorzeźby w formie obrazów frezowanych inspirowane są połączeniem sztuki starożytnej z możliwościami technologicznymi XXI wieku. SimpleLine to wynik podążania za zmieniającymi się trendami w wystroju wnętrz i chęcią posiadania niestandardowych detali i elementów wystroju własnego otoczenia.

JAKI OBRAZ WYBRAĆ?
PRZYJRZYJMY SIĘ OBRAZOM Z BLISKA – PORÓWNANIE RODZAJÓW OBRAZÓW

OBRAZ DRUKOWANY – zbliżenie

Gdy podejdziemy bliżej Obraz drukowany przestaje być wyraźną grafiką. Widzimy tylko symetrycznie ustawione piksele o różnych barwach. Przyglądając się takiemu obrazowi z bliska w zasadzie nie zobaczymy nic ciekawego, taki obraz traci swój urok, staję bezduszny, mechaniczny jednym słowem nudny. Obrazy drukowane mają swój urok tylko tam gdzie patrzymy na nie z daleka.

OBRAZ OLEJNY – zbliżenie

Obrazy olejne nie tracą kiedy podejdziemy do nich bliżej. Możemy wręcz dowiedzieć się o nich więcej. W przypadku takich obrazów możemy podejść bliżej i zobaczyć jak autor pomieszał kolory, jak nakładał jeden na drugi, możemy nawet zauważyć jakie ruchy wykonywał aby uzyskać dany kształt.

OBRAZ SimpleLine – zbliżenie

Kiedy widz podchodzi bliżej, obraz zmienia się w coś zupełnie innego. Zmienia się w precyzyjnie wykonaną płaskorzeźbę na którą składa się ponad 170 wyrytych w płycie wgłębień w kształcie różnorodnych linii. Dzięki specjalnej technice konwersji grafiki w model 3D tworzone są wcięcia i linie ułożone w taki sposób, abyśmy po odejściu na pewną odległość zobaczyli nie rzeźbę lecz obraz.

WYBÓR OBRAZU SIMPLELINE JEST DOSKONAŁĄ ODPOWIEDZIĄ NA AKTUALNE TRENDY WYSTROJU WNĘTRZ

KUPUJĄC OBRAZ DRUKOWANY MUSIMY LICZYĆ SIĘ RÓWNIEŻ Z FAKTEM, ŻE DOKŁADNIE TAKI SAM OBRAZ MAJĄ SETKI INNYCH OSÓB.

Nowatorski styl disagnerski mówi o tym, że obrazy drukowane odchodzą już w zapomnienie, są mało stylowe i powszechne. Często wykonywane są z tanich zamienników jak np. poliestrowe canvasy imitujące płótno lub drukowane są za pomocą toksycznego ecosolventu. Jakość druku też niejednokrotnie pozostawia wiele do życzenia. Dlatego zachęcam do zamawiania indywidualnych obrazów – bo przecież nikt z nas nie chce być „jednym z wielu”.

OBRAZY W NASZYM OTOCZENIU STANOWIĄ O KWINTESENCJI STYLU

Dodają smaku pomieszczeniom prezentując w ten sposób estetyzm, sposób bycia czy też zainteresowania. I tak, jak różne są obrazy, tak różni są ich wykonawcy i właściciele. Dlatego też indywidualny projekt obrazu, wykonany za pomocą frezowań stanowi pewnego rodzaju wariację na temat rzeźby prezentując jednocześnie w naszym otoczeniu prostotę, klasykę i ponadczasowy styl.

MODERNISTYCZNY OBRAZ DO KAŻDEGO POMIESZCZENIA I WYSTROJU

Obrazy SimpleLine idealnie wkomponowują się w każde wnętrze, urządzone zarówno w bogatym, klasycznym stylu, jak i minimalistycznym i designerskim otoczeniu. Doskonale nadają się do wnętrz domowych, tj. salon czy sypialnia, ale też spełniają bardzo oryginalną funkcję wystroju biur, restauracji czy kawiarni. Idealnie komponują się z ceglaną aranżacją w pomieszczeniu utrzymaną w stylu rustykalnym, modernistycznym czy też industrialistycznym. Swoim wykonaniem przyciągają wzrok wzbudzając pozytywne wrażenie poprzez precyzję i sposób wykonania. Pasjonaci wystroju wnętrz poszukujący niebanalnych, ponadczasowych rozwiązań dekoracyjnych z pewnością nie będą zawiedzeni.

Obraz SimpleLine - od 220zł

DLACZEGO WARTO TWORZYĆ OBRAZY ZE ZDJĘĆ?

FOTOGRAFIE BARDZIEJ NIŻ COKOLWIEK INNEGO MAJĄ SZCZEGÓLNĄ EMOCJONALNĄ MOC PRZYCIĄGANIA: SĄ OSOBISTE I OPOWIADAJĄ HISTORIE. DLATEGO TEŻ WARTO TYMI HISTORIAMI OZDOBIĆ ŚCIANY W NASZYM MIESZKANIU LUB BIURZE.

Fotografie są pamiątkami, przypomnieniami, które pozwalają na dzielenie się wspomnieniami i osiągnięciami w różnym czasie, w różnym miejscu i z różnymi ludźmi. A dziś siła fotografii leży w możliwości przeniesienia oglądającego w przeszłość, do istotnych i miłych wydarzeń w naszym życiu. I chociaż kochamy fotografie, ze względu na wspomnienia jakie utrwalają, to technologie zdjęć cyfrowych, drukowanie, dzielenie się czy wyświetlanie ich są na tyle, wbrew pozorom, skomplikowane, że sami niejako zniechęcamy się do ich przeglądania, a tym samym do zachowania zdjęć, które lubimy. Pomimo, że robi się wiele fotografii, niewiele z nich wywołujemy. A jak już tak się stanie to szybko trafiają do kopert, te zaś do pudełek, po czym rzadko kiedy są oglądane. Niektórzy też starannie układają zdjęcia w albumach. Jednak często są to nieliczne osoby, gdyż i tak większość z nas przechowuje gdzieś w szafach nieużywane albumy.

Dlaczego więc nie postawić na obrazy w naszym domu lub firmie w postaci fotografii? Obrazy, które będą emanować tylko pozytywne emocje i które będą przypominać o samych najlepszych momentach w życiu. Największe nacje wszystkich kontynentów robią przecież biliony zdjęć, które odgrywają poważną rolę emocjonalną. Fotografie są niezwykle ważne dla naszego życia emocjonalnego i zapewniają trwałość wspomnień. A eksponowane w formie obrazów utrwalają poprzez emocjonalne skojarzenia najlepsze momenty w życiu.

Obrazy w naszym domu, firmie lub innej przestrzeni użytkowej kreują styl, podkreślają tożsamość i często też zaskakują. Pokażmy nimi emocje, dzięki czemu nadamy charakter pomieszczeniu. Wywoła je każdy obraz pokazujący szczęśliwych ludzi, romantyczne ujęcia, egzotyczne wakacje czy też zdjęcia prezentujące prestiż i osiągnięcia firmy. Pokażmy coś, co wzbudzi uczucia w potencjalnym obserwatorze a jednocześnie będzie bliskie naszym doznaniom i wspomnieniom. To właśnie produkty, którymi się otaczamy i styl życia jaki prowadzimy odzwierciedla nasz własny wizerunek, a także to jak postrzegają nas inni. Dlatego też ważnym jest wybór formy obrazu ze zdjęcia.

Tak naprawdę przez długi czas brakowało na rynku nowoczesnego podejścia do obrazów. Zazwyczaj trafiamy na standardowe druki wielkoformatowe na płótnie, ceracie bądź w oprawie szklanej. Jednak dzisiejsze technologie umożliwiają już bycie oryginalnym i nowoczesnym poprzez wykorzystywanie innych, niestandardowych i dizajnerskich trendów wystroju mieszkania. Przykładem nad wyraz ponadczasowej formy obrazu jest produkt SimpleLine. Jego forma i sposób tworzenia całkowicie odbiega od popularnych i masowo dostępnych obrazów tworzonych z fotografii. A dobry dizajn naszego mieszkania lub biura powinien charakteryzować się prostym stylem, dobrą jakościowo konstrukcją oraz skutecznym działaniem emocjonalnym. Te elementy zawsze i wszędzie wygrywają! Tym bardziej, że żadne obrazy nie są podporządkowane idei domowego zacisza. Mogą z równą łatwością istnieć w biurze czy poczekalni, jak i wokół rodzinnego stołu. Jedno pozostaje pewne: gustowny i innowacyjny obraz na naszej ścianie pozwoli utrzymać zalety ulubionego zdjęcia przy jednoczesnym usunięciu barier, jakimi są albumy pochowane w szafach. Pamiętajmy, że obrazy to więcej niż estetyka. Ich refleksyjność nadaje dopiero właściwego charakteru każdemu wnętrzu. Prestiż, rzadkość i ekskluzywność to podstawa wyrafinowanego stylu naszej przestrzeni użytkowej.

Galeria realizacji

Zobacz wybrane realizację, przekonaj się jaki styl obrazów jest najlepszy.