O NAS – poznaj historię firmy

Poznaj historię firmy Simple. Nasze cele i najważniejsze dla nas wartości którymi się kierujemy.

Poznajmy się

HISTORIA FIRMY SIMPLE

Impulsem do założenia firmy SimpleMeble były przede wszystkim potrzeby wynikające z życia. Będąc przeciwnikiem masowej produkcji przemysłowej nieustannie szukałam czegoś wyjątkowego i jednocześnie prostego. Decydując się na niewielkie mieszkanie, poszukiwałem dodatków do domu i mebli, które będą łączyć funkcjonalność, prostotę i oryginalność, przy jednoczesnym właściwym zagospodarowaniu niewielkiej przestrzeni. Zawsze kierowałem się przekonaniem, że o wielkości przestrzeni mieszkania, a tym bardziej o jej komforcie, nie decydują metry kwadratowe, a dobre zagospodarowanie powierzchni użytkowej i wyjątkowe dodatki. Jednocześnie nie chcąc naśladować innych stylów proponowanych przez sklepy, zacząłem tworzyć własne wzory i projekty.

Początkowo tworzyłem pojedyncze egzemplarze mebli inspirując się prostym wykonaniem i wysoką funkcjonalnością. W ten sposób powstał w 2011 roku pierwszy produkt firmy SimpleMeble – łóżko na antresoli SlimpleFly. Mebel, który stał się niejako zaprzeczeniem wszystkich łóżek produkowanych masowo do niewielkich przestrzeni i zyskał ogromną aprobatę wśród klientów. Sukces łóżka SimpleFly pociągnął za sobą kolejne projekty będące odpowiedzią na wymogi nowoczesnego domu. W ten sposób dążyłem do poprawy jakości mieszkania w niewielkiej przestrzeni poprzez uczciwą konstrukcję, proste linie i wysoką jakość materiałów.

SimpleCat

POCZĄTEK KOLEKCJI

W 2016 roku narodził się pomysł produkcji mebli dla kotów. Inspiracją do tego stała się piękna, egzotyczna kotka znaleziona zimą na ulicy, porzucona przez kierowcę z Hiszpanii. Rasa całkowicie nieprzystosowana do naszych warunków klimatycznych – dlatego kot musiał stać się tzw. kotem niewychodzącym, czyli całkowicie pozbawionym interakcji ze światem zewnętrznym, a tym samym swoim naturalnym trybem życie. Dlatego postanowiłem rozwiązać problem dotyczący poprawy jakości życia, tym razem nie człowieka, a kota. Koniecznym stało się poszukiwanie sposobu na rozładowanie energii kota, zapewnienie mu jak najlepszego środowiska rozwoju i wszystkich podstawowych potrzeb życiowych, jakie zwierzę to ma zapewnione w naturalnym środowisku. 

Łącząc te aspekty z podstawową filozofią firmy SimpleMeble, skupiającą się na prostocie, użyteczności i oryginalności, powstał pierwszy mebel z kolekcji SimpleCat, mianowicie bieżnia dla kota SimpleRun. Rok później zachodnie rynki doceniły nasz produkt ze względu na wyjątkową jakość wykonania. A to z kolei pozwoliło na stworzenie innowacyjnych i niespotykanych dotąd w sklepach mebli dla kotów, wypełniając tym samym niszę na rynku. Dzięki temu staliśmy się liderem w branży nowoczesnych mebli dla kotów, które poza funkcją uwzględniają jeszcze estetykę, atrakcyjność i piękno.

Przez 12 lat działalności firma SimpleMeble zaoferowała już wiele oryginalnych produktów swoim klientom, ich dzieciom (przede wszystkim wyjątkowe tablice manipulacyjne i lampki DODI), a nawet pupilom, ciesząc się ich zaufaniem poprzez spełnienie potrzeb i oczekiwań w połączeniu z dobrym dizajnem. Niezmiennie, od samego początku istnienia, podstawową zasadą firmy jest wzornictwo skoncentrowane na człowieku, w którym produkt podlega ciągłej korekcie opartej na testach z udziałem jego potencjalnych użytkowników. Nieustannie testujemy i przeprojektowujemy pod potrzeby klienta. Jest to sprawdzona, skuteczna metoda tworzenia użytecznych przedmiotów, gdzie końcowy rezultat zaspakaja wszystkie potrzeby klienta firmy SimpleMeble. A wyjątkowe meble i dodatki do domu są częścią naszego codziennego życia, kiedy pogłębiają naszą satysfakcję z ich posiadania ze względu na swoje piękno czy funkcjonalność. Dlatego też idąc za słowami Williama Morrisa:

„Nie trzymajcie w domu niczego, czego nie uważacie za użyteczne lub piękne”.

Misja

CZYM SIĘ KIERUJEMY

Misja firmy SimpleMeble skupia się na tworzeniu i doskonaleniu produktów powstałych w celu oszczędności miejsca z wykorzystaniem pracy ręcznej i maszyn. Główną ideą jest skupienie się na człowieku, na jego zrozumieniu i zaspokojeniu potrzeb. Zaś najlepszych sposobem odkrycia tych potrzeb jest obserwacja, kiedy produkt jest użytkowany w naturalnych warunkach. Ten proces jest niestety w wielu firmach zadziwiająco rzadkim zjawiskiem. Wytwórcy często chcą przyglądać się ludziom używającym ich produktów, aby móc poprawić je w przyszłości. Jednak w rzeczywistości są zbyt zajęci produkcją, projektowaniem czy porównywaniem z konkurencją zamiast testować skuteczność, zadowolenie i użyteczność.
Zgodnie z misją firmy SimpleMeble zanim produkt wejdzie w sprzedaż, przez rok obserwuje się jego autentyczne użycie w realnych sytuacjach. Większość produktów początkowo tworzona była dla własnych potrzeb. Dlatego też są najlepsze i najtrafniejsze, ponieważ są projektowane, produkowane i używane przez osoby, które stawiają użyteczność ponad wszystko. Poza tym, ceniąc piękno w prostocie, w firmie SimpleMeble towary wykonuje się ręcznie i za pomocą maszyn. Panuje niemal obsesyjna dbałość o szczegóły, skupienie się na precyzyjnych detalach i proporcjach, dzięki czemu styl prezentowanych mebli jest konkretny i oszczędny.
To tak jak w sklepie z narzędziami przyjrzeć się sprzętowi używanemu przez ogrodników, stolarzy czy mechaników. Te narzędzia opracowywane przez stulecia użytkowania są starannie zaprojektowane, dobrze leżą w dłoni, są wyważone i świetnie działają. Takie też są produkty w firmie SimpleMeble – skrojone na miarę potrzeb.

Wizja firmy dąży do bycia producentem mebli wyselekcjonowanych, dizajnerskich, niedostępnych w innych sklepach, których posiadanie wpływa na wysoki komfort zamieszkania. SimpleMeble dąży do stałego poszerzania portfolio innowacyjnych mebli i akcesoriów przy jednoczesnym zaspokojeniu potrzeb łączących użyteczność z dobrym stylem.

Celem firmy SimpleMeble jest tworzenie harmonijnych form mebli i dodatków do domu, nie zapominając przy tym o ich funkcji i użyteczności. Cała idea pracy skupia się na frazie „forma podąża za funkcją”. Autorem tej myśli jest Ludwik Sullivan, który uważał, że

„Tak jak kwiat wyrasta z korzenia i łodygi rośliny, tak i wygląd zewnętrzny produktu powinien być zdeterminowany przez jego konstrukcję”.

Zgodnie z tą myślą i filozofią firmy estetyka jest integralną częścią produktu, zaś ostateczny sukces przedmiotu zależy od jego funkcjonalności. W związku z tym bez względu na to, jakimi metodami wykonany jest dany przedmiot, podstawowy cel firmy SimpleMeble pozostaje jeden: osiągnąć najwłaściwszy sposób zaspokojenia potrzeb klienta.

Wartości firmy

CO JEST DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE

W firmie SimpleMeble od pierwszych dni panuje przekonanie, że niezbędna jest pielęgnacja najważniejszych wartości przedsiębiorstwa będących bazą codziennego funkcjonowania. Stanowi ona podstawę wizerunku firmy i wzajemnych relacji zarówno z pracownikami jak i klientami. To właśnie 6 poniższych wartości określa, co jest najważniejsze w funkcjonowaniu firmy SimpleMeble i co odróżnia nas od innych. Chcemy osiągać sukcesy w sposób uczciwy i lojalny opierając się na oddaniu prezentowanym wartościom.

skupia się na projektowanie mebli zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami klientów, co daje pewność maksymalnego wykorzystania przestrzeni użytkowej. Ogromne możliwości wyboru koloru w wielu produktach, nawet do 100 proponowanych, stwarza możliwość idealnego wkomponowania mebla do mieszkania, utrzymując całość w dobrym i nowoczesnym stylu.

Jako przeciwstawienie się masowym produktom mebli dostępnych we wszystkich sklepach sieciowych oraz kiepskiemu wzornictwu i gorszej jakości towarów produkowanych w fabrykach. SimpleMeble skupia szczególną uwagę na produktach wyselekcjonowanych w dobrym stylu, będących elementem połączenia nowoczesności z funkcjonalnością. Połączenie odpowiednich materiałów, organicznych form z ludzką miarą nowoczesności i skromnością daje w efekcie ponadczasowe produkty, których cechą determinującą jest wysoki poziom prostoty i pożądany współcześnie minimalizm. Harmonijne i innowacyjne formy to gwarancja dobrego stylu prezentowanego przez firmę.

Firma SimpleMeble nieustannie dąży do poszukiwania nowych i coraz lepszych rozwiązań swoich produktów. Wielokrotnie wspólnie z naszymi klientami tworzymy projekty, które następnie realizujemy. Ponadto produkty obecne w sklepie również stanowią wypadkową wspólnych prac i ulepszeń zgodnie z sugestiami i propozycjami klientów. Ten proces nigdy nie pozostaje zamknięty, a dzięki tak szerokiej otwartości na zmiany i uwagi wielu osób zainteresowanych naszymi meblami i akcesoriami tworzymy produkty doskonałe. To rodzi obustronną korzyść dla SimpleMeble i jej odbiorców, ponieważ w miarę rozwoju działalności firmy będziemy rozwijać coraz lepsze i bogatsze portfolio produktów spełniających oczekiwania i potrzeby naszych klientów.

oferuje ciekawe projekty i solidne wykonanie. Jakość jest podstawą zasadą produkcji przestrzeganą w firmie począwszy od pracy personelu, poprzez maszyny do bardzo szczegółowej pracy wykonywanej ręcznie. Firma szczególnie skupia uwagę na detalach i wykończeniach, dzięki czemu uzyskuje produkty o wyjątkowo wysokiej jakości i nienagannym wykonaniu.

Firma SimpleMeble kładzie ogromny nacisk na spełnianie wyrażonych obietnic, co zasadniczo oparte jest na zaufaniu płynącym z doświadczenia. Jeśli przedmioty, z którymi klient firmy SimpleMeble wchodzi w interakcję zawiodłyby jego oczekiwanie, zostałoby naruszone też zaufanie, co jest w firmie kategorycznie niedopuszczalne. Długotrwała i szczegółowa praca nad każdym meblem sprawia, że sprostają one 100% zadaniom, do jakich są przeznaczone. Zaufanie klienta do mebli to dla nas połączenie takich cech jak niezawodność oraz pewność i integralność. A to oznacza, że każdy nasz klient może liczyć na to, że produkty SimpleMeble spełnią pokładane w nich oczekiwania i potrzeby.

Firma SimpleMeble zbudowana jest na gruncie wysokiego poziomu odpowiedzialności poprzez wypełnianie zobowiązań i dotrzymywanie obietnic. Wszelkie podejmowane działania są szczere i przejrzyste. Naszym priorytetem jest sprawiedliwe traktowanie wszystkich osób, z którymi współpracujemy. Postępujemy zgodnie z obowiązującym prawem i standardami etycznymi. Ponadto nie narażamy klientów na dodatkowe koszty czy ukryte defekty produktu. Nasz klient nie martwi się o dostawę, uszkodzenia czy inne negatywne aspekty wynikające z kupna produktów SimpleMeble. Uczciwość w SimpleMeble to również nacisk na wyrażanie szczerych opinii przez klienta, dzielenie się informacjami oraz zgłaszanie wszelkich niedogodności.

0 +
ZREALIZOWANYCH PROJEKTÓW
0
ZADOWOLONYCH KLIENTÓW
0 +
SZTUK PRODUKTÓW
0
WYKROJONYCH PŁYT SKLEJKI

Dowiedz się więcej o produktach i obejrzyj je z bliska

Zobacz całe portfolio produktów

Shopping Cart
Scroll to Top
Ciasteczko znak

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.