O nas

HISTORIA FIRMY

Impulsem do założenia firmy SimpleMeble były przede wszystkim potrzeby wynikające z życia. Będąc przeciwnikiem masowej produkcji przemysłowej nieustannie szukałam czegoś wyjątkowego i jednocześnie prostego. Decydując się na niewielkie mieszkanie, poszukiwałem mebli, które będą łączyć funkcjonalność, prostotę i oryginalność w jednym, przy jednoczesnym właściwym zagospodarowaniu niewielkiej przestrzeni. Zawsze kierowałem się przekonaniem, że o wielkości przestrzeni zamieszkania, a tym bardziej o jej komforcie, nie decydują metry kwadratowe, a dobre zagospodarowanie powierzchni użytkowej. Jednocześnie nie chcąc naśladować innych stylów proponowanych przez sklepy, zacząłem tworzyć własne wzory i projekty dowodząc mojego przekonania do uczciwości i oryginalności wykonania. Początkowo tworzyłem pojedyncze egzemplarze mebli inspirując się prostym wykonaniem i wysoką funkcjonalnością. W ten sposób powstał w 2011 roku pierwszy produkt firmy SimpleMeble – łóżko na antresoli SlimpleFly. Mebel, który stał się niejako zaprzeczeniem wszystkich łóżek produkowanych masowo do niewielkich przestrzeni i zyskał ogromną aprobatę wśród klientów. Sukces łóżka SimpleFly pociągnął za sobą kolejne projekty będące odpowiedzią na wymogi nowoczesnego domu. W ten sposób dążyłem do poprawy jakości mieszkania w niewielkiej przestrzeni poprzez uczciwą konstrukcję, proste linie i wysoką jakość materiałów proponowanych we wszystkich wzorach mebli i akcesoriów firmy SimpleMeble.


W 2016 roku narodził się pomysł produkcji mebli dla kotów. Inspiracją do tego typu działań stała się piękna, młoda, egzotyczna kotka znaleziona zimą na ulicy, porzucona przez kierowcę z Hiszpanii. Rasa całkowicie nieprzystosowana do naszych warunków klimatycznych spowodowała, że kot musiał stać się tzw. kotem niewychodzącym, czyli całkowicie pozbawionym interakcji ze światem zewnętrznym, a tym samym swoim naturalnym trybem życie. Ta sytuacja zmusiła mnie do dalszych poszukiwań będących rozwiązaniem poprawy jakości życia, tym razem nie człowieka, a kota. Koniecznym stało się poszukiwanie sposobu na rozładowanie energii kota, zapewnienie mu jak najlepszego środowiska rozwoju i wszystkich podstawowych potrzeb życiowych, jakie zwierzę to ma zapewnione w naturalnym środowisku. Łącząc te aspekty z podstawową filozofią firmy SimpleMeble, skupiającą się na prostocie, użyteczności i oryginalności, powstał pierwszy mebel z kolekcji SimpleCat, mianowicie bieżnia dla kota SimpleRun. Rok później zachodnie rynki doceniły nasz produkt ze względu na wyjątkową jakość wykonania. A to z kolei pozwoliło na stworzenie innowacyjnych i niespotykanych dotąd w sklepach mebli dla kotów, wypełniając tym samym niszę na rynku. Dzięki temu staliśmy się liderem w branży nowoczesnych mebli dla kotów, które poza funkcją uwzględniają jeszcze estetykę, atrakcyjność i piękno.

Przez 8 lat działalności firma SimpleMeble zaoferowała już wiele oryginalnych produktów swoim klientom i ich pupilom ciesząc się ich zaufaniem poprzez spełnienie potrzeb i oczekiwań w połączeniu z dobrym dizajnem. Niezmiennie, od samego początku istnienia, podstawową zasadą firmy jest wzornictwo skoncentrowane na człowieku, w którym produkt podlega ciągłej korekcie opartej na testach z udziałem jego potencjalnych użytkowników. Nieustannie testujemy i przeprojektowujemy pod potrzeby klienta. Jest to sprawdzona, skuteczna metoda tworzenia użytecznych przedmiotów, gdzie końcowy rezultat zaspakaja wszystkie potrzeby klienta firmy SimpleMeble. A wyjątkowe meble są częścią naszego codziennego życia, kiedy pogłębiają naszą satysfakcję z ich posiadania ze względu na swoje piękno czy funkcjonalność. Dlatego też idąc za słowami Williama Morrisa:

„nie trzymajcie w domu niczego, czego nie uważacie za użyteczne lub piękne”.


Zapraszam do mojego sklepu
Dariusz Pawłowski

Misja, wizja i cel firmy

Wartości firmy