"Tablica jest wykonana perfekcyjnie, wszystkie elementy zostały bardzo fajnie przemyślane. Maluch jest zachwycony zarówno elementami jak i samym kotkiem, którego wybraliśmy. Bardzo polecam zakup tablicy dla bobasa!"

Julia P.

Jakie są rodzaje tablic manipulacyjnych?

TABLICE MANIPULACYJNE DODI

Udostępnij :

Tablice sensoryczne podbijają serca dzieci, dlatego wśród wielu ofert znajdziemy najróżniejsze rodzaje. Do chętnie wybieranych produktów należą te tablice, które przypominają zwierzątka. Tutaj najczęściej wybierane są pieski, kotki, małpki czy sowy, gdyż to właśnie one są bardzo popularne wśród dzieci z uwagi na swój sympatyczny wygląd i wiele innych dodatków w pokojach z podobnymi motywami. 

Ponad to są też postacie z serii PREMIUM Dziewczynki lub Chłopca DODI, które chętnie wybierane są jako prezenty dla chłopców lub dziewczynek w zależności od płci. W kategorii DODI PREMIUM istnieje możliwości wybierania kolorów postaci samodzielnie. Zatem możesz stworzyć tablicę Dziewczynki lub Chłopca, która idealnie wpasuje się kolorystycznie w pokój dziecka i jednocześnie może być podobnie ubrana, czy mieć zbliżony kolor włosów jak nasz Maluszek. Sam decydujesz czy tablica manipulacyjna w postaci Dziewczynki lub Chłopca ma mieć włosy czarne, brązowe rude czy żółte, jaki powinna mieć kolor ubrań czy butów. Dodatkowo możesz dokupić sortery w postaci okularów, drugiej pary butów lub personalizację w postaci torebki w ręce u dziewczynki lub auta u chłopca. Wszystkie te możliwości oferuje seria tablic manipulacyjnych DODI.

Tablice manipulacyjne można podzielić również pod względem wielkości. Małe tablice (zazwyczaj w wymiarach około 30x30cm) przeznaczone są do „zabaw przenośnych”. Taką tablice możemy wszędzie ze sobą zabrać ze względu na niewielki rozmiar i z pewnością na długi czas zajmie niejedno dziecko. Kolejnym wymiarem są tablice ogólnie ujęte jako duże w rozmiarach około 50x50cm. Ten rodzaj zabawek zazwyczaj jest już stworzony z możliwością montażu na ścianie lub w wersji ze stojakiem. Takie tablice to ulubiony wybór większości rodziców, ponieważ wielkościowo idealnie odpowiadają średnim rozmiarom pokoi, a jedocześnie nie są zbyt duże dla naszych Maluchów w sytuacji, gdy wielu rodziców kupuje tablice manipulacyjne już na roczek. Ostatnim rodzajem tablic są tablice Premium – duże o wysokości około 80cm. Ten rodzaj tablic posiada najwięcej elementów manipulacyjnych, wyraźnie prezentuje się w pokojach ze względu na duże kształty. Ponad to najdłużej służy dzieciom, ponieważ zawiera różne stopnie trudności manipulacyjnych. Zaś ze względu na wielkość, cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno dziecka rocznego, jak i powyżej 3 roku życia, kiedy zabawka, jak i nasz Maluszek, są w podobnym wzroście. Ostatnim kryterium są kolory, z których najczęściej wybierane są turkusy, szarości i brązy.

Tagi :