Obraz Simpleline - aranżacja tryptyk

Dlaczego warto tworzyć obrazy ze zdjęć?

Fotografie bardziej niż cokolwiek innego mają szczególną emocjonalną moc przyciągania: są osobiste i opowiadają historie. Dlatego też warto tymi historiami ozdobić ściany w naszym mieszkaniu lub biurze.

Fotografie są pamiątkami, przypomnieniami, które pozwalają na dzielenie się wspomnieniami i osiągnięciami w różnym czasie, w różnym miejscu i z różnymi ludźmi. A dziś siła fotografii leży w możliwości przeniesienia oglądającego w przeszłość, do istotnych i miłych wydarzeń w naszym życiu. I chociaż kochamy fotografie, ze względu na wspomnienia jakie utrwalają, to technologie zdjęć cyfrowych, drukowanie, dzielenie się czy wyświetlanie ich są na tyle skomplikowane, że sami niejako zniechęcamy się do ich przeglądania, a tym samym do zachowania zdjęć, które lubimy. Pomimo, że robi się wiele fotografii, niewiele z nich wywołujemy. A jak już tak się stanie to szybko trafiają do kopert, te zaś do pudełek, po czym rzadko kiedy są oglądane. Niektórzy też starannie układają zdjęcia w albumach. Jednak często są to nieliczne osoby, gdyż i tak większość z nas przechowuje gdzieś w szafach nieużywane albumy.

Dziś całkiem łatwo jest zrobić zdjęcie i podzielić się nim elektronicznie. Trudniej jednak wywołać je i przechowywać w widocznym miejscu. Paradoksem jest to, że pomimo, iż lubimy robić tak licznie zdjęcia to jednak nie lubimy spędzać czasu na wykonywanie prac związanych z ich wywoływaniem, później porządkowaniem czy też wybieraniem na widoczne ekspozycje w postaci obrazów. A każda fotografia to nic innego, jak zatrzymane emocje, na które spoglądając uśmiechniemy się i przeniesiemy w niezapomniane chwile.

Dlaczego więc nie postawić na obrazy w naszym domu lub firmie w postaci fotografii? Obrazy, które będą emanować tylko pozytywne emocje i które będą przypominać o samych najlepszych momentach w życiu. Największe nacje wszystkich kontynentów robią przecież biliony zdjęć, które odgrywają poważną rolę emocjonalną. Fotografie są niezwykle ważne dla naszego życia emocjonalnego i zapewniają trwałość wspomnień. A eksponowane w formie obrazów utrwalają poprzez emocjonalne skojarzenia najlepsze momenty w życiu.

Obrazy w naszym domu, firmie lub innej przestrzeni użytkowej kreują styl, podkreślają tożsamość i często też zaskakują. Pokażmy nimi emocje, dzięki czemu nadamy charakter pomieszczeniu. Wywoła je każdy obraz pokazujący szczęśliwych ludzi, romantyczne ujęcia, egzotyczne wakacje czy też zdjęcia prezentujące prestiż i osiągnięcia firmy. Pokażmy coś, co wzbudzi uczucia w potencjalnym obserwatorze a jednocześnie będzie bliskie naszym doznaniom i wspomnieniom. To właśnie produkty, którymi się otaczamy i styl życia jaki prowadzimy odzwierciedla nasz własny wizerunek, a także to jak postrzegają nas inni. Dlatego też ważnym jest wybór formy obrazu ze zdjęcia.

Tak naprawdę przez długi czas brakowało na rynku nowoczesnego podejścia do obrazów. Zazwyczaj trafiamy na standardowe druki wielkoformatowe na płótnie, ceracie bądź w oprawie szklanej. Jednak dzisiejsze technologie umożliwiają już bycie oryginalnym i nowoczesnym poprzez wykorzystywanie innych, niestandardowych i dizajnerskich trendów wystroju mieszkania. Przykładem nad wyraz ponadczasowej formy obrazu jest produkt Obraz Frezowany SimpleLine. Jego forma i sposób tworzenia całkowicie odbiega od popularnych i masowo dostępnych obrazów tworzonych z fotografii. A dobry dizajn naszego mieszkania lub biura powinien charakteryzować się prostym stylem, dobrą jakościowo konstrukcją oraz skutecznym działaniem emocjonalnym. Te elementy zawsze i wszędzie wygrywają! Tym bardziej, że żadne obrazy nie są podporządkowane idei domowego zacisza. Mogą z równą łatwością istnieć w biurze czy poczekalni, jak i wokół rodzinnego stołu. Jedno pozostaje pewne: gustowny i innowacyjny obraz na naszej ścianie pozwoli utrzymać zalety ulubionego zdjęcia przy jednoczesnym usunięciu barier, jakimi są albumy pochowane w szafach. Pamiętajmy, że obrazy to więcej niż estetyka. Ich refleksyjność nadaje dopiero właściwego charakteru każdemu wnętrzu. Prestiż, rzadkość i ekskluzywność to podstawa wyrafinowanego stylu naszej przestrzeni użytkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *